KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12826331
nr 1282 6331
Henry Gummery
(1832-1912), Storbritannien
Oljemålning, Landskap med bro och figurer. Signerad, daterad 1892. Olja på duk, 60x89 cm
Kondition: lagad
Henry Gummery, bildkonstnär född 1832, död 1912 .
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:34:11
21/10 18:12:51
350 kr
21/10 20:28:43